Podstawy Bitcoina

June 16, 2021 0 Comments

Dla kogoś, kto nie jest zaznajomiony z Bitcoinem, pierwsze pytanie, które przychodzi do głowy, brzmi: „Co to jest Bitcoin?” Kolejne często zadawane pytanie dotyczy ceny Bitcoina. Zaczęło się od 10 centów za bitcoin po jego wprowadzeniu na początku 2009 roku. Od tego czasu stale rosło i ostatnio oscyluje wokół 4000 USD za bitcoin. Tak więc, jeśli chodzi o wartość Bitcoin lub kurs Bitcoin, jest to najbardziej niezwykłe uznanie wartości i stworzyło wielu, wielu milionerów w ciągu ostatnich ośmiu lat.

Rynek Bitcoin jest ogólnoświatowy, a obywatele Chin i Japonii byli szczególnie aktywni w jego zakupach wraz z innymi krajami azjatyckimi. Jednak ostatnio w wiadomościach dotyczących Bitcoin rząd chiński próbował stłumić swoją działalność w tym kraju. To działanie spowodowało spadek wartości Bitcoina na krótki czas, ale wkrótce powrócił i jest teraz zbliżony do swojej poprzedniej wartości.

Wykres historii Bitcoina jest bardzo interesujący. Jego twórcą była anonimowa grupa genialnych matematyków (posługujących się pseudonimem Satoski Nakamoto), którzy zaprojektowali go w 2008 roku jako „wirtualne złoto” i wydali pierwsze oprogramowanie Bitcoin na początku 2009 roku, w szczytowym okresie kryzysu gospodarczego w USA. Wiedzieli, że aby mieć trwałą wartość, złoto musi mieć ograniczoną podaż. Tworząc go, ograniczyli podaż do 21 milionów bitcoinów.

Wydobywanie bitcoinów odnosi się do procesu, w którym tworzony jest nowy bitcoin.
In case you have any concerns relating to wherever along with the way to use kantor bitcoin, you’ll be able to e mail us on our own web page.
W przypadku konwencjonalnej waluty rząd decyduje, kiedy i gdzie ją drukować i rozpowszechniać. W przypadku Bitcoin „górnicy” używają specjalnego oprogramowania do rozwiązywania złożonych problemów matematycznych i otrzymują w zamian określoną liczbę Bitcoinów.

Pojawia się pytanie, czy warto wydobywać bitcoiny. Odpowiedź brzmi NIE dla przeciętnej osoby. Wymaga bardzo wyrafinowanej wiedzy i potężnego systemu komputerowego, a ta kombinacja czynników sprawia, że ​​jest nieosiągalna dla mas. Dotyczy to jeszcze bardziej wydobycia bitcoinów w 2017 roku niż w poprzednich latach.

Wielu zastanawia się, kto akceptuje Bitcoin? To pytanie jest zadawane na różne sposoby, jakie są sklepy akceptujące bitcoiny, jakie strony internetowe akceptują bitcoiny, jacy sprzedawcy detaliczni akceptują bitcoiny, jakie miejsca akceptują bitcoiny i gdzie mogę je wydać.

Coraz więcej firm zaczyna dostrzegać wartość akceptowania kryptowalut jako ważnej opcji płatności. Niektóre duże firmy, które to robią, to sieć DISH, Microsoft, Expedia, sklepy Shopify, Newegg, Payza, 2Pay4You i inne.

Ethereum jest najsilniejszym rywalem Bitcoina na rynku kryptowalut i wielu zastanawia się nad kwestią Bitcoin vs Ethereum. Ethereum powstało w połowie 2015 roku i zyskało pewną popularność, ale wciąż plasuje się daleko za Bitcoinem pod względem użycia, akceptacji i wartości.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *